Penzion Karst v Blansku karst head


Jaké restaurace navštívit v Blansku?


V Blansku se nachází přes třicet hospod a restaurací. To je poměrně velké množství, a i když z tohoto počtu vyčleníme ty, ve kterých se může zákazník najíst, zbude jich stále hodně. Proto se určitě hodí položit otázku, jaké restaurace v Blansku stojí za návštěvu?

Za vyhlášenou restauraci, která určitě stojí za návštěvu, je možné označit restauraci U Golema. Tento podnik se nachází na ulici Svitavská, takže pro přijíždějící od Brna je jednou z prvních restaurací, které ze silnice zahlédnou. Otevírací doba je ve všední dny od 10:45 do 22:00, v pátek bývá otevřeno do 23:00. O víkendu začíná provozní doba v 11:00, v sobotu je otevřeno do 23:00, v neděli pouze do 22:00. V jídelníčku restaurace U Golema si budete moct vybírat z více jak sta jídel, takže si tu přijde na své určitě každý.

Mezi místními je v poslední době také oblíbená Zámecká sýpka Blansko, která byla v nedávné době zrekonstruována, a ve které se nachází restaurace i pivotéka. Restaurace Sýpka se nachází na ulici Dvorská. Jídelní lístek je tvořen více jak padesáti druhy jídel, a to jak vegetariánských, tak masových. Milovníci piva mohou navštívit zdejší pivotéku, ve které si budete moct vybrat z pěti druhů pivních speciálů, přičemž jejich nabídka se každý týden obměňuje.

V Blansku se nacházejí také dvě pizzerie, první z nich je Terrazza. Tuto pizzerii naleznete na ulici Svitavská, a má pro své zákazníky otevřeno každý den od 11 hodin, přičemž od pondělí do čtvrtka zavírá ve 22:00, v pátek a sobotu ve 24:00 a v neděli v 21:00. V jídelním lístku naleznete víc než dvacet druhů pizz, kromě nich si zde můžete objednat například saláty, těstoviny, ryby či rizota. Druhou blanenskou pizzerií je Pizzazz, nachází se v ulice Na řadech, a její otevírací doba je od pondělí do čtvrtka 10:00-22:00, v pátek 10:00-24:00, v sobotu 11:00-24:00 a v neděli 11:00-22:00. Jídelní lístek obsahuje přibližně čtyřicet druhů pizz, dále několik druhů salátů, těstovin, steaků či jiných specialit.

Z dalších restaurací, které by stály za návštěvu, je možné zmínit také restauraci Zimní stadion, restauraci Myslivna či restauraci U Zámečku.

Pension KARST - jedinečný penzion Blansko nabízející levné ubytování Blansko