Penzion Karst v Blansku karst head

Rybolov na Blanensku

Jak jistě každý ví, Blanensko je proslavené zejména díky přírodním úkazům Moravského krasu. Kromě toho se v Blansku a jeho okolí nacházejí zajímavé kulturní i technické památky, je zde možné podnikat mnoho různorodých sportovních aktivit. Kromě toho existuje na Blanensku mnoho příležitostí, kde si zarybařit, a tak k blanenským vodám přijíždí mnoho rybářů z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Přímo ve městě Blansku je možné chytat ryby – samozřejmě s platným rybářským lístkem – ve vodních nádržích Kamenolom, Vrbice a Pálava. Další možností je rybaření na řece Svitavě.

Další možností, kde si mohou rybáři dobře zarybařit, je rybník Olšovec v Jedovnicích. Ten nabízí velké množství druhů ryb. Hojně navštěvovanou akcí je výlov jedovnického rybníka, který se koná vždy v polovině října. Zájemci o rybaření na tomto rybníku si mohou zakoupit povolenku na recepci kempu Olšovec.

Dále stojí za zmínku rybník v Letovicích. Ten je určen především pro rybáře a konají se tu každoročně rybářské závody. Pro rybáře může být také zajímavý soukromý revír Křetinské dírky, ve kterém žije obrovské množství ryb – od kaprů, přes amury, líny, sumce, štiky, siveny, až po candáty. Protože se jedná o soukromý rybník, je třeba zakoupit povolenku přímo u provozovatele.

Dalším soukromým revírem je rybník Ostrov u Macochy, a ten je možné označit za nejlépe zarybněný revír na Moravě. Rybník je umístěn v krásném okolí Moravského krasu, z jedné strany je chráněn lesem. Mnoho místních využívá rybník také ke koupání, protože v letních měsících je v něm opravdu čistá voda. Z těch menších vodních nádrží na Blanensku je možné chytat ryby dále v Kuničkách, Vavřinci, Rudici či ve Spešově.

Na Blanensku se samozřejmě nacházejí prodejny s rybářskými potřebami, kde si můžete zakoupit veškeré potřebné vybavení. Tyto prodejny naleznete přímo v Blansku, dále v Boskovicích či v Černé hoře.

Pension KARST - jedinečný penzion Blansko nabízející levné ubytování Blansko