Penzion Karst v Blansku karst head

Sportovní vyžití na Blanensku


Blansko a jeho okolí se řadí k turisticky oblíbeným oblastem, návštěvníkům i místním obyvatelům tohoto města se nabízí široké možnosti jak kulturního, tak sportovního vyžití.

Milovníci plavání mohou v zimních měsících využívat krytého bazénu, přes léto je otevřen také aquapark. Ten prošel před několika lety rekonstrukcí a patří k nejmodernějším aquaparkům na okrese. Pro návštěvníky je tu k dispozici plavecký bazén, skokanské můstky, tobogán, skluzavka či divoká řeka. V areálu se nachází také hřiště pro plážový volejbal a samozřejmě občerstvení. Pro ty, kteří si vystačí pouze s plaveckým bazénem, se další koupaliště nachází ve Spešově.

V letních měsících je v provozu minigolf, jeho otevírací doba je však závislá na počasí. Rekonstrukce blanenského minigolfu proběhla roku 2000, kdy bylo u každé dráhy spraveno umělé osvětlení a tak je možné hrát i v nočních hodinách. Další minigolfové hřiště se nachází v Jedovnicích.

Pro hráče tenisu se na Blanensku nachází hned několik kurtů, a to konkrétně v Blansku, Adamově, Černé Hoře, Jedovnicích, Rájci-Jestřebí, Rudici a Krasové. Ti, kteří dávají přednost raději squashu, mohou využít buď squashovou halu v Blansku, nebo Ráječku.

Ti, kteří raději vyvíjí sportovní úsilí v posilovnách nebo ve fitcentrech, si v Blansku přijdou také na své. Na území Blanska se nachází hned několik fitcenter, další jsou provozovány ve Sloupě, Černé Hoře a v Rájci-Jestřebí.

K velmi navštěvovaným se ve městě Blansku řadí bowling. Další bowlingové haly je možné navštívit také v Černé Hoře, ve Sloupě a v Rájci-Jestřebí. Milovníci kuželek však nebudou na Blanensku ošizeni, kuželky si je totiž možné zahrát v Blansku, v Lažánkách a v Jedovnicích.

Ti, kteří mají rádi zimní bruslení, nemusejí vyčkávat, až zamrzne led na rybnících, a mohou využít služeb zimního stadionu v Blansku, ve kterém probíhá bruslení pro veřejnost. Na Blanensku se vyžijí i lyžaři, na Hořicích u Blanska se totiž nachází lyžařský areál. Pro běžkaře se vyskytují příjemné trasy ve Sloupě, v Jedovnicích, Lipovci a ve Křtinách.

Pension KARST - jedinečný penzion Blansko nabízející levné ubytování Blansko