Penzion Karst v Blansku karst head

Tipy na výlety v Blansku


Blansko je okresním městem, které leží v severní části Jihomoravského kraje. Toto město má velmi výhodnou polohu, nachází se totiž přibližně dvacet kilometrů od města Brna. Okres Blansko je cílem mnoha turistů, a to hned z několika důvodů.

Asi nejznámějším a nejoblíbenějším cílem mnoha návštěvníků i místních je Moravský kras. Bránou Moravského krasu bývá nazýváno právě město Blansko. V této chráněné krajinné oblasti se nachází mnoho zajímavých přírodních útvarů, jako jsou například jeskyně či propasti. Dále územím Moravského krasu vede mnoho stezek, které jsou vhodné jak pro cyklisty, tak pro pěší turisty.

Území Moravského krasu není jedinou oblastí, kde se nacházejí jeskyně. Například v obci Rudka u Kunštátu si můžete prohlédnout pískovcovou jeskyni Blanických rytířů. V parku, který obklopuje danou jeskyni, jsou rozmístěna díla ze sochařských sympózií. Poblíž se také nachází rozhledna.

Hrady a zámky jsou dalším cílem cesty mnoha výletníků. Po blanenském okrese se jich nachází hned několik. Město Blansko se pyšní renesančním zámkem, který byl založen před více než čtyřmi sty lety. V současné době je součástí tohoto zámku muzeum, ve kterém si mohou návštěvníci prohlédnout zajímavé expozice. K dalším zámkům, jež se nacházejí v okrese Blansku, se řadí například zámek v Boskovicích, zámek v Lysicích či zámek v Kunštátě. V okolí města Blanska také leží hned několik zřícenin hradů, z těch známějších se jedná například o Nový hrad nebo o zříceninu hradu v Boskovicích.

Zajímavými místy k návštěvě jsou také technické památky. V Josefovském údolí, které leží poblíž města Adamov, si můžete například prohlédnout Starou huť. V přilehlých obcích města Blanska se nachází také několik větrných mlýnů, jako kupříkladu ty v Petrovicích, Rudici či v Ostrově u Macochy.

Sakrální památky jsou dalším cílem mnoha výletníků. Přímo ve městě Blansku se nachází kostel svatého Martina z dob barokních a dřevěný kostelík, který byl do Blanska přivezen z Podkarpatské Rusi roku 1936. Za návštěvu také určitě stojí kostel ve Sloupě či ve Křtinách.

V letních měsících je často vyhledávaný blanenský aquapark. V jeho areálu se nachází bazén se skokanskými můstky a plaveckými dráhami, součástí je také divoká řeka či tobogán. Kromě blanenského aquaparku se v okrese nachází například koupaliště ve Spešově, Sloupě či v Černé Hoře.

Blansko a jeho okolí tedy nabízí svým návštěvníkům i místním obyvatelům mnoho možností pro výlety, ať již sportovního, kulturního či rekreačního charakteru.

Pension KARST - jedinečný penzion Blansko nabízející levné ubytování Blansko