Penzion Karst v Blansku karst head

Zimní sportovní vyžití na Blanensku


Blansko je město, které svým obyvatelům a návštěvníkům nabízí nejrůznější sportovní vyžití, ať už se jedná o letní či zimní sporty. Ve městě se nachází sportovní ostrov, jehož součástí je aquapark, tělocvična, baseballové hřiště a mimo jiné také zimní stadion. V něm se koná každý víkend veřejné bruslení, časy jsou uvedeny vždy na webových stránkách stadionu a řádí se aktuálním rozpisem. Cena bruslení pro veřejnost je čtyřicet korun, jak pro dospělé, tak pro děti. Kromě zimního stadionu si můžete například zabruslit na rybníku Olšovec v Jedovnicích, to ale pouze za mrazivého počasí.

Blansko je ideálním místem také pro milovníky sjezdového lyžování, v městské části Hořice se totiž nachází stejnojmenný lyžařský areál. V areálu jsou pro lyžaře připraveny dva vleky s talířovými unášeči a jeden dětský lanový vlek. Lyžovat se tu dá i za méně příznivého počasí, sjezdovky bývají totiž uměle zasněžovány. Podél sjezdovek je navíc rozmístěno osvětlení, což umožňuje možnost večerního lyžování.

Na své si na Blanensku přijdou také běžkaři, nachází se tu mnoho značených i neznačených běžkařských tras. Pěknou trasou je například jedenácti kilometrová trasa zvaná Okruh Suchý. Další značenou trasou je například devatenácti kilometrová trasa vedoucí z obce Vranov do Brna, části Lesná. Na Blanensku se nachází také mnoho neznačených, ale přesto upravovaných běžkařských tras, a to například ta, která vede ze Sloupa na Vlčí skálu.

Pension KARST - jedinečný penzion Blansko nabízející levné ubytování Blansko