Penzion Karst v Blansku karst head

Kam na brusle na Blanensku?

Brusle jsou přes léto velmi oblíbeným sportem. Kde všude se ale dá na Blanensku na brusle vyrazit?

Přímo v Blansku si mají bruslaři možnost zajezdit na Sportovním ostrově. Kolem baseballového hřiště je zbudován asfaltový povrh, kterého využívají nejen bruslaři, ale také cyklisti či běžci. Okruh kolem hřiště je dlouhý jeden kilometr. Od baseballového hřiště se dá pokračovat podél řeky Svitavy až k autobusovému nádraží.

Dříve, když ještě nebyla v provozu trasa na Sportovním ostrově, vyráželo mnoho blanských bruslařů na trasu mezi ČKD a Skalním mlýnem. Problémem této trasy je však to, že bruslaři musejí jezdit po silnici, a v sezóně se tak potýkají s auty, které míří do Punkevních jeskyní.

Poblíž Blanska se dá ještě vyrazit na brusle do Ráječka, kde je udělán asfaltový povrch kolem místního fotbalového hřiště. Jedno kolečko má kolem půl kilometru. Dále je tu možnost bruslení na nově zbudované cyklostezce, která vede z Jestřebí do Bořitova.

Velmi pěknou trasou vhodnou na bruslení je ta, která vede údolím potoka Luha, začínající v obci Sloup a končící u takzvané Vlčí skály. Trasa má celkem asi osm kilometrů. Cesta je mezi bruslaři, ale také cyklisty velmi oblíbená, jedná se totiž o novou silnici vedoucí klidnou přírodou. Jelikož se nejedná o okruh, je třeba absolvovat trasu ke skále a zpět. Cesta tam je mírně do kopečka, zpět ale vede už jen z kopce.

Pension KARST - jedinečný penzion Blansko nabízející levné ubytování Blansko