Penzion Karst v Blansku karst head

Moravský kras

Moravský kras patří mezi nejvýznamější krasové oblasti ve střední Evropě. Je zde takřka 1000 jeskyní, přístupné jsou však pouze čtyři. Mezi nejznámější patří jeskyně Punkevní, dále pak Kateřinská, Balcarka a Sloupsko-šošůvské jeskyně.


Propast Macocha

Lanovka

Krápníky

Ekovláček

Punkva

V okolí Blanska je spousta turistických tras pro pěší i cyklisty. Nedaleko našeho pensionu je rekreační oblast Pálava - koupání, půjčovna lodiček, občerstvení, dětská hřiště a minigolf. Možnost sportovního vyžití na sportovním ostrově v Blansku (500 m od našeho pensionu) - Aquapark, plavecký bazén, koupaliště, sauna, whirpool, solarium, zimní stadion, krytá hala, tenisové dvorce, atletický stadion, baseball, 2 fotbalová hřiště, squash a bowling. Rádi Vám poradíme při výběru turistických tras a výletů do okolí ve Vašem volném čase. Za návštěvu stojí také Dinopark a Zoopark ve Vyškově a Westernové městečko v Boskovicích.


Přehrada  Palava

Aquapark

Squash

Bowling

rozhledna Veselice

10 minut cesty od našeho pensionu jsou dvě restaurace, letní zahrada, pizzerie a tři supermarkety.


Restaurace U Golema

Restaurace U Zámečku

Zahradní restaurace


Přečtěte si také článek Tipy na výlety v Blansku, Rozhledny na Blanensku, Nejvýznamnější kulturní akce v Blansku, Jaké restaurace navštívit v Blansku, Památky v Blansku a okolí nebo Sportovní vyžití na Blanensku, Historie města Blanenska, Rybolov na Blanensku, Nejlepší cyklostezky v okolí Blanska, Zimní sportovní vyžití na Blanensku , Kam na in-line brusle v Blansku a okolí .

Pension KARST - jedinečný penzion Blansko nabízející levné ubytování Blansko