Penzion Karst v Blansku karst head

Nejlepší cyklostezky v okolí Blanska


V Blansku a jeho blízkém okolí se nachází celá řada cyklostezek, které prochází krásnou přírodou. A tak není divu, že je tato oblast vyhledávána mnoha cyklisty. Tady je několik typů na ty nejzajímavější z místních cyklotras.

Krásy Moravského Krasu, jako jsou například Punkevní jeskyně, Soupsko-šošůvské jeskyně či jeskyně Balcarka, vám ukáže středně náročná trasa o pětatřiceti kilometrech, která začíná v Blansku cyklostezkou číslo 5. Po ní dojedete až ke Skalnímu Mlýnu, od kterého budete pokračovat k Punkevním jeskyním. Od nich se dostanete do obce Sloup po trase vedoucí Pustým žlebem, ve kterém se nachází celá řada jeskyní. Ze Sloupa pak pokračujte po silnici do Holštejna, ve kterém si budete moct prohlédnout zříceninu gotického hradu. Z Holštejna se pak vydejte kolem jeskyně Balcarka a Kateřinské jeskyně po cyklostezce č. 5 opět ke Skalnímu mlýnu a zpět do Blanska.

Další zajímavou trasou, v rámci které si budete moct prohlédnout Arboretum ve Křtinách, je stezka číslo 5077. Trasa začíná v Adamově, pokračuje přes Josefovské údolí s Býčí skálou a Křtiny a končí v Jedovnicích. Zde si budete na závěr moct odpočinou například u rybníka Olšovec. Celkově má trasa čtrnáct kilometrů.

Trasou č. 5117 o devatenácti kilometrech se dostanete z města Blansko až do města Boskovice. Cyklostezka dále prochází obcemi Petrovice a Žďár. Další zajímavou trasou, která prochází Moravským krasem, je stezka s číslem 5119. Celkově najedete devatenáct kilometrů a dostanete se ze zříceniny Nového hradu přes Olomučany a Rudici až do Jedovnic.

Neposlední pěknou cyklotrasou, označovanou jako stezka srdcem jižní Moravy, je trasa vedoucí z Blanska přes Moravský kras až do Vyškova. Jedná se o poněkud náročnější stezku o padesáti kilometrech. Z Blanska pojede přes obce Sloup, Ostrov u Macochy do Rudice, odtud přes Jedovnice, Ruprechtov, Ježkovice, Opatovskou přehradu, Dědice až do Vyškova.

Pension KARST - jedinečný penzion Blansko nabízející levné ubytování Blansko