Penzion Karst v Blansku karst head

Nejvýznamnější kulturní akce v Blansku


Jestliže se rozhodnete navštívit město Blansko, není to jen Moravský kras, místní zámek, nedaleké zříceniny či další kulturní památky, které zde můžete navštívit. Jako zpestření vaší návštěvy by totiž mohly posloužit místní kulturní akce.

Pro mnohé může být kulturní akcí i taková návštěva kina. Pokud se pro ni rozhodnete, určitě neprohloupíte. Místní kino totiž v nedávné době prošlo rekonstrukcí – byl opraven nejen sál kina, ale také byla zakoupena nová technika, díky níž si mohou návštěvníci užívat promítání trojrozměrných filmů. Kromě promítání filmů se v budově kina často pořádají různé akce, jako koncerty či besedy.

V Blansku se také nachází galerie, v níž jsou vystavována díla domácích, ale i zahraničních umělců. Kromě tradičních výstav jsou tu pořádány i jiné události, jako přednášky, workshopy či besedy s nejrůznějšími umělci. Galerie města Blanska ale není jediným místem, kde je možné navštívit výstavu. Každoročně bývá například pořádána v místním Dělnickém domě vánoční prodejní výstava.

Kromě výstav bývají v blanenském Dělnickém domě pořádány koncerty, a to nejen těch místních muzikantů, ale také těch známějších. Dále bývají v Dělnickém domě každoročně pořádány plesy, a to například Myslivecký bál, Sousedský bál či plesy místních středních škol.

Ve městě Blansku také působí divadelní soubor Kolárka. Toto divadlo je možné označit za multižánrové, můžete zde shlédnout činoherní představení, loutkové divadlo, představení výrazového tance a mnoho dalších.

V Blansku bývají také již několik let pořádány události se zajímavým doprovodným programem, jako je Svatomartinský průvod, studentský majáles či Historický jarmark.

Pension KARST - jedinečný penzion Blansko nabízející levné ubytování Blansko