Penzion Karst v Blansku karst head

Rozhledny na Blanensku - město na dlani

Město Blansko a jeho okolí je pro mnoho turistů velice lákavým cílem. Nachází se tu totiž mnoho zajímavých turistických atraktivit, jako například zámky či zříceniny hradů, a hlavně několik rozhleden.

Často navštěvovanou rozhlednou je Alexandrova rozhledna nacházející se na kopci zvaném Špičák, který se rozkládá nad městem Adamov. Tato rozhledna tu stojí více jak 125 let a za dobu její existence prošla několika rekonstrukcemi. Poslední poměrně rozsáhlá rekonstrukce byla provedena před pěti lety. Z Alexandrovy rozhledny mají návštěvníci úžasný výhled na okolí, a to nejen na okolní lesy, ale také na údolí Svitavy. Tento turistický cíl je volně přístupný po celý rok.

Další rozhlednou, která se nachází na Blanensku, je takzvaný Babí lom. Tato rozhledna se nachází na vrcholu stejnojmenného skalního hřebenu. Stejně jako Alexandrova rozhledna je i Babí lom celoročně veřejně přístupný. Je vysoká patnáct metrů, a tak je z ní krásný výhled na okolí, například na blízkou obci Lelekovice.

Půl kilometru od obce Veselice se nachází další rozhledna. Stojí na kopci zvaném Podvrší a je vysoká dvaatřicet metrů. Rozhledna funguje teprve třináct let, tehdy byla umístěna na telekomunikační věž. Oproti předchozím stavbám není však otevřena celoročně, návštěvníci si mohou užít výhled z této rozhledny pouze v období od května do října.

Nejnovější rozhledna, která se nachází na Blanensku, stojí v obci Spešov. Byla otevřena teprve před dvěma lety. Je vysoká téměř osm metrů a jde z ní vidět okolí Blanska, až po Oboru.

Další rozhledna, kterou na Blanensku můžete navštívit, stojí na kopci Malý Chlum kousek od obce Obora. Patří k těm novějším stavbám, v provozu je od roku 2005. Jedná se o celodřevěnou stavbu, ve které se nacházejí dvě vyhlídkové plošiny. Poslední rozhlednou, která stojí za zmínku, je Burianova rozhledna, někdy označovaná jako Milenka. Tuto kamennou stavbu naleznete v obci Rudka. Byla postavena téměř před devadesáti lety. Z této rozhledny mají návštěvníci výhled na okolí, prohlédnout si mohou například města Skalice nad Svitavou nebo Boskovice.

Pension KARST - jedinečný penzion Blansko nabízející levné ubytování Blansko